Amerikában igen nagy hagyománya a van a középiskolai színielőadásoknak, megannyi nagy sztár és méltán híres hollywoodi színész kezdte ilyen formán karrierjét, ám a The Gallows azt szeretné bemutatni, hogy itt véget is érhet az álom szakma hajszolása.
1993-ban az Akasztófa című darabot adták elő a diákok, viszont a végső jelenetnél probléma akadt a díszlettel, így a főszereplő Charlie ténylegesen felakasztotta magát. Huszonkét évvel az események után, újra színpadra állítják a színművet. A diákoknak nem elég a lámpaláz miatt idegeskedni, még ott van a háttérben az urbánus legenda is, miszerint Charlie szelleme még mindig a díszletekben kóborol és bosszúra éhezik. De csak úgy nem gyilkolhat a tömött színházteremben az előadás napján, így jön a forgatókönyvi bravúr: három diák az éjszaka leple alatt bemegy a színházterembe tönkre tenni a díszletet egy személyes probléma miatt, hogy ne legyen előadás, csakhogy az életük fog tönkre menni…
„A tantermek zárva vannak éjszakára. Akkor menjünk az irodába!” – szól a mondat szereplőink szájából, ami teljesen logikus a script szerint, hiszen a termek, ahol nincs semmi a padokon, székeken táblán kívül zárva van, de az iroda, ahol tényleg értékes dolgokat lehet eltüntetni, esetleg még egy két hivatalos osztályzatot és papírt is meg lehet hamisítani, az tárva nyitva!
Ehhez a kreatív és sok téren a klasszikus kristály-tavi „mindegy, hogy te nem ártottál senkinek, azért a múltbeli események miatt téged is megbüntetlek” rémálmot utánzó történethez a found footage eszközeit használták, tehát mindent kézi kamerával szubjektív szemszögből látunk. Ennek egyedül akkor örültem, mikor a főkamera által bemutatott történéseket láthattuk a másik oldalról is egy mobillal rögzítve (Rob Reiner Flipped című romantikusában viszont mennyivel jobban és viccesebben használják ki, itt is látszik a profi és amatőr filmkészítés közti különbség).
Ugyan nem ezt a fantasztikus álldoksis technikát alkalmazza Michele Soavi Deliria című munkája, de ha már színházban játszódó horrorról beszélünk, inkább azt ajánlom, mert ez sajnos buta és dühítően egyszerűre sikerült.
Értékelés: 3/10
Miskei
Egyetèrtek a pontozással,harmat gyenge film. Èrtelmetlenek tartom az ilyen ócska gagyikat több formátumban kiadni. Sőt… Egyáltalán nem forgalmaznám.
A legszomorúbb az,hogy egy kissebb vagyont összeszedett,igy egy folytatás tutira becsúszik.