The Theatre Bizarre (2011) (Bizarr színház)

theatrebizarre_thumbA Theatre Bizarr egy halloween-kor megelevenedő, detroit közelében lévő maszkos kavalkád, amit különféle groteszkbe hajló performanszok, vásári mutatványosok, táncosok és különleges képességekkel rendelkező freakek lepnek el 1999 óta. Másrészt pedig egy két évvel ezelőtt készült horror-antológia, ami igencsak felkeltette az érdeklődésemet, merthogy az omnibusz-filmek újra visszatértek a köztudatba…

Az antológia kerettörténete szerint egy Enola Penny nevű lány betér egy elhagyatottnak tűnő színházba, ahol egy félig ember félig baba – az egyébként homoszexuális Udo Kier most kivételesen jól hozza a giccses mozgású figurát –mindenféle bizarr történeteket oszt meg vele.

theatrebizarre_1Első történetben (A varangyok anyja) egy házaspár a franciaországi hegyekben kalandozik, mígnem összetalálkoznak egy boszorkányszerű öregasszonnyal, aki állítólag birtokolja a Necronomicon egy példányát. Ez felkelti a férfi figyelmét, így még aznap meglátogatja elhagyatott banyatanyáján, aminek nem várt következményei lesznek…

Misztikus kis meseként indul, mely explicit módon megidézi a lovecraft-i hagyományokat, azonban egy idő után képtelen továbblépni – pedig bőven lenne benne potenciáli -, és egy meghökkentő csattanó helyett jellegtelen, sablonos befejezéssel zárul. Csalódás. 6/10

theatrebizarre_2Második epizódunkban (Szeretlek?) egy párkapcsolat árnyoldalát próbálják elénk tárni, ahol igazándiból semmi horrorisztikusnak vagy bizarrnak tűnő dolgot nem találunk, legfeljebb egy durva és drámai befejezést. 5/10

theatrebizarre_3A Nedves álmok című szegmensben meztelen macákra és hímvessző-csonkításra számíthatunk, vagyis egy hűtlen férj lidérces álmai jelennek meg, mindez pedig Tom Savini tolmácsolásában, aki ráadásul még a pszichológus szerepét is elvállalta. Nem rossz maga az ötlet, van is benne pár klassz jelenet, de igazából ez sem győzött meg. 6/10

theatrebizarre_4Negyedik kisfilmünkben (Baleset) anyja és lánya beszélgetését követhetjük végig, amiben a központi téma nem más, mint a Halál. Az összes közül talán ennek van a legkevésbé köze bármiféle horrorhoz, inkább egy drámai eszmefuttatás, én a helyükbe bele sem tettem volna. 5/10

theatrebizarre_5És most jön az a rész (Vizuális foltok), amiért mégiscsak érdemes volt beszereznem ezt a majd’ két órás gyűjteményt. Adott egy nő, aki más halálra váró nőket segít át a túlvilágra, de mielőtt ez bekövetkezne, még gyorsan kiszipolyozza az áldozatok szeméből az ott található emlékanyagot…

Már maga a sztori is csillagos ötöst érdemel – az elképzelés, miszerint életünk utolsó pillanata beleég a retinánkba szerintem sokak számára ismerős lehet, mint urban legend, csak itt továbbfejlesztve, bővítve. Megvalósítása sem mindennapi (főleg a kisbabás rész), és habár nincsen benne semmilyen tényleges horrorisztikus jelenet (kivéve talán a szemkidöfést), mégis olyan durván csap le ránk, hogy szinte alig tudunk utána napirendre térni. Ilyen egy igazán bizarr horror-mese. 9/10

theatrebizarre_6Az Édességek című utolsó felvonás az 1973-as klasszikus, A nagy Zabálás parafrázisa is lehetne, kivéve hogy itt némiképpen sejthető, hogy a kaja-fetisiszta klub aktuális étkezésére ki vagy mi kerül terítékre…

Múltbeli vidám és önfeledt, kajás-szerelmes jelenetek, valamint a jelen depresszív hangulatú, szakításos párbeszéd képei váltogatják egymást, mit ne mondjak elég disszonánsan. Történetünknek csak egy baja van, méghozzá, hogy a hatásvadász és őrült kajálásokon kívül semmit nem akar elmesélni a cselekmény során… 5/10

theatrebizarre_7Összességében elmondható, hogy későbbi társait (V/H/S, illetve az ABC’s of Death) nem sikerült megközelítenie, és egy kivételével az epizódok elég közepesen muzsikálnak. Maga a kerettörténet több mint öncélúan giccses, az átvezetések pedig szintén elég semmire mondóan blődre sikerültek, szóval senki se várjon tőle hatalmas borzongást.

Összesítő értékelés: 6/10

eyescream

3 Comments on "The Theatre Bizarre (2011) (Bizarr színház)"

  1. Ez egy HÜLYESÉG!!! Igaz,még csak 10 éves vagyok,de HÜLYESÉG. És azok akik ezt a Web oldalt nézik, azok még inkább HÜLYÉK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. lehet, hogy akkor inkább legóznod kéne 🙂

    BTW: “Az oldalon található kritikákban és hírekben látható előzeteseket és filmrészleteket a 18 év alatti olvasóinknak nem ajánljuk.”

  3. A színhàzi köritès tetszett ,sajnos a törtènetek gyengèk. Egytŏl-egyig beteg marhasàg, pedig az első törtènet “Varangyok anyja” kellemes (bàr kissè bàrgyú), misztikus felvezetès volt. Nèmelyiket nem is èrtettem pl. “Baleset” – mi az èrtelme. Vagy pl. a “szeretlek”… A ” vizuàlis foltok” nem volt rossz ötlet, ez volt sajnos a maximum,igazàbòl ez sem okozott katarzist.

Leave a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.