Dreamcatcher (2003) (Álomcsapda)

dreamcatcher_thumbAz álomcsapda eredetileg az észak-amerikai indián kultúrában tűnt fel, mint fűzfából és az arra, háló alakban felfűzött vékony inakból, fonalakból kézzel készült misztikus tárgy, ami a törzsben élő gyermekek védelmére szolgált. Stephen King-nél pedig egy baráti társaságot jelez, amelynek tagjai egy szellemileg visszamaradott fiú segítségével egy életre szóló különleges képességek birtokosai lesznek.

Négy, különleges képességekkel megáldott gyerekkori jó barát (Jonesy, Henry, Pete és Beaver) szokásos téli vakációját tölti erdei kisházukban, mikor egy idegen fazon kopogtat az ajtajukon. Mivel a fazon meglehetősen rossz állapotban leledzik, el is küldik egy jót kakálni, de belehal a szerencsétlen. A belőle kimászó különös teremtményt egy ideig ugyan sikerül csapdába ejteni a fürdőszobában – egészen pontosan a wc-kagylóban -, de aztán kiszabadul, és megöli Beavert, később pedig Henry-vel is végez. Ezen események közben erdei állatok egy nagyobb seregét látják távozni, ráadásul még a katonaság is megjelenik helikoptereivel, hogy karanténba alá helyezze a környéket, szóval ez már több mint gyanús…

dreamcatcher_3Főszereplőnket, Jonesy-t megszállja a valójában földönkívüli eredetű lény, de szerencséjére a film elején történt baleset miatt (fejébe egy fémlemezt ültettek) mégis önmaga tud maradni, és nem kerül teljes mértékben az idegen entitás uralma alá. Ekkor már cimboráján kívül egy konok ezredes (Morgan Freeman) is üldözőbe veszi a „párost”, aki a közeli víztározó felé igyekszik, hogy a fertőzést minél több emberhez eljuttassa…

dreamcatcher_2Ezt az eredetileg Rák (Cancer) néven íródott, nyilvánvalóan Világ harca-szerű megszállásos, sci-fi hangulatú összefonódásokban gazdag regényt viszonylag hamar sikerült adaptálni, és nem pont eme tényező miatt, de én maradéktalanul a jobb King-feldolgozások közé sorolom. Aki olvasta a könyvet, annak feltűnhet a forgatókönyvben eszközölt jópár változtatás (főleg a Duddits-csal kapcsolatos dolgokban, na meg a film végi WTF epic battle!), de a film kvázi rövidsége miatt – alapjáraton egy kétórás mozis változatról van szó -, még így is egészen korrektnek tűnik. Maga az emlékraktár vizuális megjelenítése meg egyszerűen zseniális, mást nem mondhatok!!

Értékelés: 8/10

eyescream

1 Comment on "Dreamcatcher (2003) (Álomcsapda)"

  1. Cikklista frissítve!

Leave a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.